InformacjeWarsztaty

Fotorelacja: Wielkanoc w rożnych technikach artystycznych

Z końcem marca oraz początkiem kwietnia Gminny Ośrodek Kultury zorganizował w poszczególnych placówkach Wiejskich Ośrodków Kultury, warsztaty dla mieszkańców gminy z cyklu „Wielkanoc w rożnych technikach artystycznych”. Uczestnicy zajęć maja okazję własnoręcznie wykonać dekorację Wielkanocną. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem.

• 26 marca 2019 r. w WOK Dębina odbyły się wielkanocne warsztaty pn. ?Zając wielkanocny z juty?. Uczestniczki zajęć po wykrojeniu szablonu zająca z juty i połączeniu brzegów ozdabiały go w zależności od upodobań i gustu. Każdy zajączek dzięki temu wyglądał oryginalnie. W zajęciach uczestniczyły 3 osoby.
  • 28 marca 2019 r. w WOK Wolica odbyły się warsztaty pn. ?Baranek wielkanocny z popcornu?. Na styropianowych formach za pomocą kleju na gorąco uczestnicy zajęć przyklejali popkornowe chrupki, po dołączeniu rogów i nóg z patyczków kosmetycznych efekt cieszył oko. Eleganckie baranki na pewno przydadzą się na zbliżające święta, uczestniczyło 12 osób.
  • Na świetlicy WOK  w Żłobnicy 29 marca 2019 odbyły się warsztaty ? Wielkanocne Pergamano ?. To technika pergaminowa polegająca na tworzeniu delikatnych i pięknych obrazków na pergaminie, częściowo rysowanych, dziurkowanych, wytłaczanych, czasem podbarwianych, przypominających filigran lub haft richelieu.  Dzięki zastosowaniu zróżnicowanych technik.  Stworzyć można różnego rodzaju piękne prace. Obrazki mogą być wykorzystane do robienia zakładek do książek, kartek, obrazków lub form przestrzennych . Obecni uczestnicy mieli do wyboru ogrom wzorów nawiązujących do świąt wielkanocnych, kurczaczki, kaczuszki, zajączki koszyczki, i ozdobione pisanki, które następnie przyklejali do kolorowych kartek. Własnoręcznie wykonane Kartki Świąteczne  to piękna forma życzeń dla bliskich.

• W sobotę 30 marca w świetlicy Wiejskiego Ośrodka Kultury w Czyżowie odbyły się warsztaty wielkanocne pn. ?Pisanka 3D sospeso?. Uczestnicy postępując zgodnie z wytycznymi instruktora wykonali swoje niejednokrotnie pierwsze pisanki z efektem 3D. Każdy miał do wyboru kilkanaście rodzajów serwetkowych wzorów, z których przynajmniej jeden znalazł się na pracy. Powstały kolorowe, wiosenne pisanki, których efekt możemy zobaczyć na zdjęciach. W warsztatach wzięło udział 6 uczestników.
  • Dnia 02.04.2019 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Łękińsku odbyły się warsztaty, podczas których zostały wykonane kartki wielkanocne haftem matematycznym .  Do wykonania prac wykorzystaliśmy : karton wizytówko-wy oraz kolorową mulinę.
  • W dniu 03.04.2019 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Kamieniu odbyły się warsztaty : ?Dekoracja Wielkanocna z kwiatów z krepiny? do koszyczka. Panie tworzyły pojedyncze wiosenne kwiaty ? róże, wycinając płatki kwiatów i  listków. Tak przygotowane róże poskładane w całość utworzyły wiązki , które stały się piękna dekoracją do koszyczków. W zajęciach uczestniczyły 4 osoby.
  • 04 kwietnia 2019 r. w WOK Łuszczanowice odbyły się warsztaty pt. ?Jajko zdobione wstążką i wzorami haftu wstążeczkowego?. Pierwszym etapem pracy było owinięcie kolorowymi wstążkami  jajka o wysokości 10 cm wykonanego ze  styropianowej formy. Następnie uczestnicy wykonywali kwiaty oraz liście techniką kanzashi aby udekorować swoje pisanki.  Kanzashi to japońskie ozdoby do włosów w kształcie kwiatów wykonane z wstążki. Uczestnicy zastosowali tą technikę do wykonania barwnych pisanek, które zabrali do swoich domów i posłużą jako ozdoba wielkanocnego stołu. W warsztatach uczestniczyło 7 osób.
  • Dn. 05.04.2019 r. w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie zorganizowano warsztaty pn.:”Pisanka z filcu”. Uczestnicy zajęć tworzyli kolorowe pisanki z włóczki czesankowej. Za pomocą specjalnych igieł filcowano i nadawano kształt wzorom świątecznego styropianowego jajka. Zainteresowali się również młodsi którzy przybyli na zajęcia. Mimo pracochłonnego zajęcia każdy wytrwał do końca zajęć i stworzył niepowtarzalną ozdobę. W zajęciach uczestniczyło 11 osób.
  • Warsztaty w WOK Antoniówka pn. ?Jajko zdobione sznurkiem i kwiatami z foamiranu? odbyły się 06.04 .2019 r. W warsztatach uczestniczyło 9 osób. Uczestnicy wykonali przepiękne jajka owijając sznurkiem i zdobiąc kwiatami z foamiranu.